Előző bejegyzésemben Jakab egy otromba írására reagáltam, amelyben Jakab a konzervatív eszmerendszert becsmérelte. Azt gondolom, hogy érdemes foglalkozni azzal, hogy honnan vette Jakab az általa leírt primitív és demagóg ideológiai alapvetést.
Lehet persze azt mondani, hogy a jelenlegi közéletben politikusként nem kell a szomszédba menni demagógiáért, és lehet persze azt mondani, hogy Jakab történelmi ismereteit a régi rendszerben szerezte, ahol még egy gróf Batthyányn egy gróf Széchenyin is illett fintorogni, és az arisztokrácia dekadens jeleit felfedezni.
Igen, ezekre lehet hivatkozni, de mégis azt hiszem, mindez kevés impulzus lenne ahhoz, hogy Jakab efféle irományt tákoljon össze. Én a forrást feljebb keresném, és azt hiszem rá is leltem. A váci MSZP frakció honlapjának egyik, Váradi Iván Attila által írt cikke szerint Bóth János, Jakab Zoltán, Váradi Iván Attila és Kármán Ferenc Gyurcsány idei évértékelőjén vettek részt.
Idéznék is az ominózus cikkből két mondatot, hogy láthassuk, nem lehetetlen Jakabot alulmúlni. „A választások óta eltelt időszakot az önkény rendszere kiépítésének értékelte, mely véget vet a harmadik Magyar Köztársaságnak. Előzménye Tisza István, Gömbös Gyula és Mindszenty József politikája.”
Mielőtt e mondatokra reagálnék, azért hadd tegyem hozzá, hogy mindez az eredeti Gyurcsány beszédben szofisztikáltabban hangzott el, vagy, hogy stílszerű legyek, Gyurcsány megfogalmazása kevésbé volt böszme. A lényeg azonban a jól ismert gyakorlatban van, összemosni három embert, és eredményként az ellentáborba rúgni egyet. Ha ugyanis megnézzük a három említett nevet, nem sok közös vonást lelhetünk fel bennük.
Gömbös neve nem cseng jól konzervatív körökben: a Bethlen István fémjelezte politikával ment szembe, a magyar honvédséggel kapcsolatos lépései pedig bizony elősegítették az 1944. október 15-i nyilaspuccsot.
Tisza István nagyformátumú politikus volt Ha politikai ellenfeleinek század akkora tehetségük, és hazafiúi elkötelezettségük lett volna, mint Neki, nem jött volna 1919-ben a szégyenletes román megszállás.
Mindszentyről elég csak a wikipédiára hivatkoznom. Nem is értem, mit gondol magáról az őszödi ékesszóló, hogy egy erkölcsileg nyilvánvalóan felette álló történelmi személyiségről ilyen gátlástalanul nyilatkozgasson.
Nos, 16-án, szombaton a váci MSZP gyurcsányistái újfent mennek Fletó hallgatására tiltakozván az új alkotmány ellen, ahol a felhívás szerint konzervatív politikusokkal is lehet találkozni.
Ami az alkotmányozást illeti, sok kritikai elem jogosan érheti azt, mivel annak aktuálpolitikai vonzata is van. Számomra sem fogadható el, hogy egy nemzeti ügy, az alkotmányozás, például így betonozzon be fideszes pozíciókat.
Csak hát az őszödi kurvaországozóból nem kérünk. Őt meghallgatni magára valamit adó konzervatív politikus nem megy. Oda inkább csak Jakab Zoltánfélék menjenek, akiknek mindenhez, így Gyurcsányhoz való viszonyuk is aktuálpolitika függő. Nézzük csak az egy évvel ezelőtti választási kampányban az alábbi Tomori-Jakab csörtében hogyan is hárított és márnincsisgyurcsányozott Jakab?
Tomori: „A minap ugyanis elővettem Gyurcsány Ferenc 2006-os ígérvényseregét, pontosabban 10 lépést az első 100-ból amely 25 %-os béremelést, átlagosan plusz egy havi nyugdíjat, 400 ezer új munkahelyet, kedvezményes gázárakat és még néhány egyéb jól hangzó vállalást tett, amelyek nem valósultak meg. Jakab-Memory doktor pedig elfelejtette az MSZP választókerületi elnökeként szembesíteni a 2009-ig regnáló miniszterelnököt politikai felelősségével.”
Jakab válasza: „Nem igazán értem, hogy mi dolgom nekem Gyurcsány Ferenc felelősségével. Egyrészt nem voltam parlamenti képviselő korábban, másrészt 2009 tavaszától nem Gyurcsány Ferencnek hívják Magyarország miniszterelnökét.”
Most pedig, mint látjuk, Bóth-tal Jakabbal, Váradival, és Gyurcsánnyal óhajt megújulni az MSZP. Új ember nem akadt? Hitelesebb ember nem akadt?